Postanowienia noworoczne 2015!

stycznia 05, 2015


Witam!

Pierwszy post  tym roku będzie nieco mniej roślinny niż zwykle. Postanowiłam podzielić się z Wami moimi można powiedzieć, że postanowieniami noworocznymi dotyczącymi Chlorofilowego Dziennika, a dokładnie jakie zmiany nas czekają:)
Co czeka nas w 2015 roku?1. Zmiana szaty graficznej oraz logo bloga

Planuję zmienić wygląd bloga na bardziej czytelny i reprezentatywny, a także atrakcyjny. Wiadomo, że ładniejszy i czytelniejszy blog lepiej się użytkuje i chętniej pozostaje się na dłużej. I oczywiście każda strona potrzebuje loga, dzięki któremu będzie się wyróżniać:)2. Recenzje książek dotyczących roślin

Połączenie przyjemnego z pożytecznym, bo bardzo lubię czytać. Wbrew pozorom jest kilka ciekawych książek na temat roślin i ich użytkowania, i właśnie te książki chciałabym Wam zaprezentować, razem z moją opinią i komentarzem. Może któraś z nich zaciekawi kogoś bardziej. 

Jeśli macie czy znacie jakieś książki na ten temat, dajcie znać, chętnie przeczytam!

3. Więcej sensownych artykułów

Obok postów zawierających same zdjęcia pojawiać się będą co najmniej raz w miesiącu dłuższe artykuły na temat historii danych roślin, ciekawostki czy warunki uprawy i siewu. Zdecydowanie najciekawsza wydaje mi się historia roślin, a pochodzenie jest ważne w uprawie domowej, bo podpowiada nam jakie warunki powinna mieć dana roślina:)4. Powiększanie kolekcji roślin

Powoli zaczęłam wkręcać się w uprawę roślin tropikalnych i użytkowych. Zdecydowanie najbardziej podobają mi się rośliny, które mogłyby zostać w jakiś sposób zastosowane w kuchni (opuncja czy wanilia) czy kosmetyce (np. aloes czy nagietek). Wiem, że szansa na uzyskanie w warunkach domowych kwiatów czy owoców jest raczej znikoma, jednak sama świadomość, iż roślina ta ma jakieś zastosowanie sprawia, że mam ochotę uprawiać ją mimo to. 
Dlatego chciałabym powiększyć moją kolekcję o choćby o różne gatunki pieprzu czy kawy. Moim marzeniem jest zdecydowanie kakaowiec, mam nadzieję, że uda mi się zdobyć sadzonkę lub nasiona:)

5. Roślinne przepisy

Chciałabym wprowadzić na stronę ciekawe, niespotykane przepisy z użyciem roślin uprawianych oraz dzikich (oczywiście tych nie będących pod ochroną), zarówno kosmetyczne jak i gastronomiczne. Jednak nie chciałabym, żeby ta strona stała się blogiem kulinarnym, więc będą tutaj przepisy, które będą naprawdę niespotykane oraz sprawdzone wcześniej.


6. Wprowadzenie "wiedzy bezużytecznej"

Czyli luźnych przerywników a'la "wiedza bezużyteczna", jednak dotycząca świata flory. Będą to głównie ciekawostki, rzeczy drobne. Pomysł ten będę dopracowywać na bieżąco i zobaczymy jak to wyjdzie. Myślę, że będzie to ciekawe i szybkie podanie faktów o roślinach:)
7. Tegoroczny wysiew

I na koniec to, co zaczyna mnie zajmować najbardziej - rośliny, które zamierzam wysiać w tym roku. Chciałabym zrobić Wam coś w rodzaju niespodzianki, ale będę eksperymentować z dwoma przyprawami, nasionami ze sklepu ekologicznego oraz nasionami, które zakupiłam w wakacje, ale jakoś nie było czasu na ich wysianie. Oprócz tego mam jeden zasuszony owoc miechunki peruwiańskiej, który może jakoś zużytkuję, nasiona opuncji figowej i kilka innych.


Generalnie zapasy mam żelazne i mam nadzieję, że coś z tegorocznych roślin Was zaskoczy:)


Jeśli masz jakąś uwagę czy jakiś pomysł, który powinnam dodać do moich postanowień, zapraszam do komentowania:)


Brak komentarzy:

Czego szukasz? :)

Obsługiwane przez usługę Blogger.