#reklama

Sezon na storczyki!

Witam!
Dziś nieco na luzie - chciałam przedstawić Wam moją skromną kolekcję storczyków, które jako jedyne rośliny wytrzymują ze mną na południowym oknie. Właśnie zaczął się dla nich sezon na kwitnięcie:)
Mój najnowszy nabytek, niestety nie mam pojęcia co to dokładnie jest (gdyż w supermarketach wszelkie rośliny opisywane są podpisem "roślina doniczkowa", a storczyki opisane są wyjątkowo "orchid") i szczerze powiedziawszy nawet nie próbuję, gdyż odmian i mieszańców storczyków jest tyle, że głowa mała:)


Kolejny storczyk kupiłam dwa lata temu na targach ogrodniczych i oczywiście zapomniałam dopytać się o gatunek, więc ten storczyk również jest da mnie tajemnicą:)
Pozwalam mu rosnąć bardzo naturalnie:)


Kolejny storczyk to Ludisia discolor, która dostała nową doniczkę i miejsce na wysokiej szafie. Z tego względu jej pokrój troszkę się zmienił, teraz rośnie bardziej na bok (w stronę okna), a kwiatostany miała bardzo wydłużone. Prawdopodobnie troszkę za mało światła, jednak musi tam wytrzymać:)

I na koniec stary, dobry Phalaenopsis.3 Komentarze

  1. Do korzeni storczyka Phalaneopsis powinno dochodzić światło - wtedy rośnie najlepiej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje starsze Phalaneopsisy mają korzenie na wierzchu i rzeczywiście coś w tym jest:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten pierwszy z góry to na pewno Dendrobium.

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza

Wesprzyj moją pracę 👇

Od 10 lat tworzę całkowicie darmowe materiały dla ludzi takich jak ja - zainteresowanych dziwnymi roślinami użytkowymi i jadalnymi. Strona ta powstaje tylko dzięki pracy jednej osoby, sama piszę, fotografuję 📷, robię research, dbam o social media i grafikę. Postaw mi kawę na buycoffee.to