#reklama

Co kryje się pod nazwą Musa tropicana?

Dzień dobry!

Jak już wrzucam zdjęcia bananowców, postanowiłam pokazać Wam również mojego czwartego bananowca, dorwanego gdzieś przez przypadek w supermarkecie. Oczywiście jak to w supermarketach bywa, nazwy łacińskiej, czy jakiejkolwiek konkretnej nie uzyskacie. Także ten bananowiec, jak możecie się domyślać podpisany był, o jakże łaskawie, nazwą handlową.

I weź się tutaj domyślaj, co autor miał na myśli, pisząc Musa tropicana na tekturce okrywającej doniczkę:)


Musa tropicana, musa super dwarf cavendish. Co to za bananowiec? Jak wygląda musa tropicana/tropikana, co to za gatunek, identyfikacja bananowca. Bananowiec ze sklepu, z marketu, bananowiec bez nazwy, nazwa handlowa.Co wprawniejsi znawcy bananowców od razu mogą domyślać się o jaki gatunek chodzi (po nazwie handlowej czy wyglądzie), ale ja w temacie bananowców dopiero raczkuję, więc nic wiele mi to nie mówiło. Poszukując informacji ciężko było uzyskać konkretną informację, dlatego mam nadzieję, że dla wścibskich laików (takich jak ja wtedy) ten post będzie zbawieniem:)

Otóż Musa tropicana to inaczej po prostu Musa 'Super Dwarf Cavendish'. Jest to jeden chyba z popularniejszych bananowców, które ze względu na swoje dość niewielkie rozmiary (do 2 m wysokości w donicy) łatwiej uprawiać w warunkach domowych. Ot, cała filozofia:)


Musa tropicana, musa super dwarf cavendish. Co to za bananowiec? Jak wygląda musa tropicana/tropikana, co to za gatunek, identyfikacja bananowca. Bananowiec ze sklepu, z marketu, bananowiec bez nazwy, nazwa handlowa.Musa tropicana, musa super dwarf cavendish. Co to za bananowiec? Jak wygląda musa tropicana/tropikana, co to za gatunek, identyfikacja bananowca. Bananowiec ze sklepu, z marketu, bananowiec bez nazwy, nazwa handlowa.


Jeśli interesuje Was temat uprawy bananów w Polsce zapraszam do tych dwóch artykułów - jeden o złotym lotosie, drugi o różowym bananie, myślę że są to jedne z ciekawszych na ten temat na blogu, a same rośliny dość łatwo dostać w Polsce.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza

Wesprzyj moją pracę 👇

Od 10 lat tworzę całkowicie darmowe materiały dla ludzi takich jak ja - zainteresowanych dziwnymi roślinami użytkowymi i jadalnymi. Strona ta powstaje tylko dzięki pracy jednej osoby, sama piszę, fotografuję 📷, robię research, dbam o social media i grafikę. Postaw mi kawę na buycoffee.to