#reklama

Awokado albinos - przełom!

Dzień dobry!

Dawno nie pisałam o dziwnym przypadku jednej z moich roślin, która jakimś cudem postanowiła zostać albinosem. Od ostatniego posta o albinosie minęło sporo, więc czas na aktualizację, zwłaszcza że roślina postanowiła jednak żyć:)

Awokado (Persea americana) albinos


Dlatego postanowiłam napisać małe sprawozdanie, gdyż następny etap wzrostu mojego awokado dopiero przed nim i mam nadzieję, że podoła! Zacznijmy od tego, że białe liście niewiele urosły w ciągu niemal roku. Stały się bardzo sztywne i grube. Teraz na wiosnę zaczęły się zielenić, co jest bardzo dobrym znakiem. Przez chwilę bałam się, że jednak albinos postanowi zaschnąć i umrzeć, jednak powalczył i w tym tygodniu zauważyłam zmianę

Awokado (Persea americana) albinos
Rozwój albinosa od sierpnia 2015


Roślina wypuszcza nowe pączki liści, tym razem normalnych! Zobaczcie zdjęcia:)

Awokado (Persea americana) albinos

Awokado (Persea americana) albinos

Awokado (Persea americana) albinos

Awokado (Persea americana) albinos2 Komentarze

  1. Super! Ja właśnie staram się wyhodować awokado, ale pęka opornie. To znaczy pękło już, ale na razie korzonków nie widać ;) Ale myślę, że to kwestia czasu. Obecna temperatura na pewno mu służy, bo zaobserwowałem dużą zmianę w stosunku do tego, co było przez ostatni, dość zimny i kapryśny, miesiąc.

    Z ciekawości zajrzałem do poprzedniego posta - widać ogromną różnicę. Super, że roślinka postanowiła walczyć, bo powolna śmierć z głodu, nawet w przypadku rośliny, brzmi bardzo drastycznie. Oby nie sprawiał Ci więcej niespodzianek :) Jak ja swoje posadzę, to się pochwalę, ale pewnie jeszcze trochę to potrwa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Awokado musi mieć około 2 miesięcy żeby coś wypuścić, ale jak już się wykluje to szybko widać efekty:)

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza

Wesprzyj moją pracę 👇

Od 10 lat tworzę całkowicie darmowe materiały dla ludzi takich jak ja - zainteresowanych dziwnymi roślinami użytkowymi i jadalnymi. Strona ta powstaje tylko dzięki pracy jednej osoby, sama piszę, fotografuję 📷, robię research, dbam o social media i grafikę. Postaw mi kawę na buycoffee.to