#reklama

Musa sikkimensis - barwne liście

Witam!

Dziś jeden z moich bananowców, a mianowicie Musa sikkimensis, którego kupiłam (razem z Musella lasiocarpa i Musa basjoo) na promocji w pewnym supermarkecie. Jak to wiadomo, rośliny z promocji lekko nie mają i mój osobnik trafił do mnie mocno wybiedzony. Miał podsuszone końcówki liści, ogólnie liście miał malutkie, no i oczywiście najważniejsze - nie był w ogóle wybarwiony na czerwono, co jest charakterystyczne dla tego bananowca.
Po przesadzeniu do większej doniczki i postawieniu na południowym oknie mój Musa odzyskał chęć do życia i  zaczął wypuszczać kolejnego liścia i po tygodniu pojawił się nowy wybarwiony na purpurowo liść. Nie jest on może wybarwiony tak intensywnie jak na zdjęciach w internetach, ale wygląda super!


Bananowiec zaczyna już wypuszczać kolejnego liścia, pewnie jutro pojawi się jeszcze ładniej wybarwiony:)


3 Komentarze

 1. Bardzo ładne liście :) Rośnie teraz w domu czy na zewnątrz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie trzy bananki rośną sobie u mnie na południowym oknie, niestety nie mam ich gdzie za bardzo wystawić na zewnątrz, może w przyszłym roku coś wykombinuję:)

   PS: Już mam drugiego czerwonawo wybarwionego liścia! :)

   Usuń
Nowsza Starsza

Wesprzyj moją pracę 👇

Od 10 lat tworzę całkowicie darmowe materiały dla ludzi takich jak ja - zainteresowanych dziwnymi roślinami użytkowymi i jadalnymi. Strona ta powstaje tylko dzięki pracy jednej osoby, sama piszę, fotografuję 📷, robię research, dbam o social media i grafikę. Postaw mi kawę na buycoffee.to