#reklama

Gujawy pospolite - aktualizacja

Dzień dobry!

Dziś na szybko aktualizacja roślin, które wyjątkowo szybko rosną, nic dziwnego, że bywają inwazyjne. Coraz ciężej znaleźć dla nich jednolite tło :).
Rośliny są już dość wysokie - u góry widać zamek od drzwiczek, do którego sięgną niedługo.

Gujawy pospolite mają już niemal półtorej roku (wysiane w kwietniu 2014 roku). Niedawno przycięłam im nieco stożki wzrostu bo rosły jedynie w górę i obecnie są bardzo zajęte wypuszczaniem bocznych gałązek.

Oprócz tego zauważyła także w doniczkach coś dziwnego, co najwidoczniej jest odrostem korzeniowym gujawy. Takich odrostów zaobserwowałam w połowie doniczek, ale ostatnie upały przetrwał tylko jeden. 
Odrościk korzeniowy, a w tle łodyga, która powoli zmienia się w pień:)

Rośliny trzymam jednak w domu, choć w przyszłym sezonie może skuszę się na wystawienie ich na zewnątrz na lato, aby zachęcić je do kwitnienia:). Dodatkowo dostają co jakiś czas dawkę biohumusu, a ostatnio nowe doniczki z patykami, aby je nieco przyformować, gdyż póki co są nieco lelawe i niestabilne.


1 Komentarze

  1. Czasami się cieszę, że kaktusy tak wolno rosną i problem związany z miejscem w domu, jest problemem póki co dość odległym. :) Choć tak busz w domu też jest fajny! Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza

Wesprzyj moją pracę 👇

Od 10 lat tworzę całkowicie darmowe materiały dla ludzi takich jak ja - zainteresowanych dziwnymi roślinami użytkowymi i jadalnymi. Strona ta powstaje tylko dzięki pracy jednej osoby, sama piszę, fotografuję 📷, robię research, dbam o social media i grafikę. Postaw mi kawę na buycoffee.to