#reklama

Kawa arabska - aktualizacja

Dzień dobry!

Parę tygodni temu pisałam, o nowych kawach i co planuję w przyszłości w związku z tymi roślinkami. Dziś chciałam pokazać już rozsadzone małe kawy i ich różnice we wzroście:)

Jak już wcześniej wspominałam, kupiłam ostatnio doniczkę pełną siewek kawy arabskiej. Postanowiłam je nieco przerzedzić i część rozsadziłam do osobnych doniczek, część została, bo bałam się uszkodzić im korzenie. Myślę jednak, że na wiosnę spróbuję je podzielić znowu. Dużo mniejszych roślin uschło w doniczce z konkurencją. Okazało się też, że na kawach żerowały nielegalnie jakieś gąsieniczki, na szczęście jedno płukanie wystarczyło.

Będą głównie zdjęcia, dlatego zrelaksujcie się i oglądajcie! :)


Doniczka z roślinami, których już nie rozsadzałam. Ostatnio tułają sie nieco, przez co zaczęły zasychać.
Dwie kawy, gdy je rozsadzałam były mniej więcej równego wzrostu, nie ukrywam, że z tą po lewej żywię nadzieję na przyszłość:)

Mniejsza kawa arabska

I większa, której łodyżka powoli drewniej i przybiera charakterystyczny dla kawy arabskiej wygląd:)
I kolejna większa kawa (z rozsadzonych dwie urosły większe, a dwie mniejsze)
Cała gromadka:)


2 Komentarze

 1. Trzymam kciuki za Twoje kawy, moja co wypuściła liścia to go zrzucała i niestety ostatecznie padła. Myślę, że ona ma spore wymagania i ciężko utrzymać ją u nas w dobrej kondycji, ale życzę powodzenia i będę się z boku przyglądał postępom. Dla mnie niestety ciut za trudna w uprawie...

  Pozdrawiam sedrdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zimie zawsze jest gorzej, bo kawy nie znoszą dobrze zimna, przeciągów i ktrószych dni, suchego powietrza, no i lubią wtedy zrzucać liście. Jestem póki co dobrej myśli:)

   Usuń
Nowsza Starsza

Wesprzyj moją pracę 👇

Od 10 lat tworzę całkowicie darmowe materiały dla ludzi takich jak ja - zainteresowanych dziwnymi roślinami użytkowymi i jadalnymi. Strona ta powstaje tylko dzięki pracy jednej osoby, sama piszę, fotografuję 📷, robię research, dbam o social media i grafikę. Postaw mi kawę na buycoffee.to