#reklama

Roczne ananasy

Dzień dobry!

Nawet nie wiem kiedy ten czas tak zleciał, wciąż wydaje mi się, że moje ananaski z nasion są małe (bo są!), ale kiedy porównuję zdjęcia z przesadzania ich ze słoika do doniczki - dopiero wtedy widać różnicę.

Ananas jadalny z nasion, rok po wysiewie z pestek.


Roślinki wyglądają teraz jak prawdziwe ananasy. Listki zaczynają być coraz lepiej pokryte warstwą ochronną (kutykulą o ile dobrze pamiętam), przez co zdają się być od góry ciapate, a od dołu szare. Oprócz czego powoli rośliny całe rosną również na wysokość, przez co nabierają charakterystycznego pokroju. Obecnie mają około 9 cm wysokości, a większy z nich ok. 15 cm średnicy.

Póki co siewki są bezproblemowe, nie mają szkodników, grzybów czy innych defektów, świetnie wytrzymują na południowym oknie wszelkie niedobory wody. Jedyny problem jaki będę z nimi teraz mieć, to rozsadzenie ich:)

Ananas jadalny z nasion, rok po wysiewie z pestek.

A Wy próbujecie ananasów?:)

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza

Wesprzyj moją pracę 👇

Od 10 lat tworzę całkowicie darmowe materiały dla ludzi takich jak ja - zainteresowanych dziwnymi roślinami użytkowymi i jadalnymi. Strona ta powstaje tylko dzięki pracy jednej osoby, sama piszę, fotografuję 📷, robię research, dbam o social media i grafikę. Postaw mi kawę na buycoffee.to