#reklama

Kolendra siewna zbiór

Kolendra siewna (Coriandrum sativum) jest rośliną, którą lepiej hodować w gruncie. Jest "jednosezonowa" i zbiór nasion, które stosuje się potem w kuchni jako przyprawę, następuje około sierpnia/września, w zależności od pogody. Kiedy nasionka już są odpowiednio podeschnięte, a pogoda dopisuje, zbiera się grona.
Nazwałam to małymi żniwami :)


Kolendra jest jednym z podstawowych składników curry, oprócz tego używana jest w kuchni azjatyckiej. Stosować można także jej liście do sałatek czy ozdoby dań.

Z mojego małego poletka 1x1,5 metra miałam około 350 gram nasion, czyli całkiem sporo, bo zajmują mi dwa słoiki (po litrze każdy).
Raczej łatwa w uprawie, ma białe, drobne kwiatki, którymi w lecie bardzo interesują się pszczółki. Siew na wiosnę, po 15 maja.Prześlij komentarz

Nowsza Starsza

Wesprzyj moją pracę 👇

Od 10 lat tworzę całkowicie darmowe materiały dla ludzi takich jak ja - zainteresowanych dziwnymi roślinami użytkowymi i jadalnymi. Strona ta powstaje tylko dzięki pracy jednej osoby, sama piszę, fotografuję 📷, robię research, dbam o social media i grafikę. Postaw mi kawę na buycoffee.to