#reklama

Habanero kwitnie!

Witam!
Dziś szybki i krótki post - papryczka habanero, w którą już powoli przestałam wierzyć wreszcie zakwitła. A wszystko dzięki tym upałom, które nas dręczyły ostatnio - była to idealna pogoda dla tej roślinki:)


Papryczki rosną sobie na balkonie w podłużnej doniczce. Z sześciu sztuk zakwitły dwie, pozostałe dopiero mają pączki kwiatowe.

5 Komentarze

 1. Witam Drzewko Które mam jest dość duże są nanim papryki które dojrzewają cześć z nich już zerwalem lecz pojawiły się kwiaty na łodygach czy to dobrze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli pogoda dopisze, może roślinka zawiąże nowe owoce, ale jeśli jeszcze oprócz kwiatów roślina ma owoce radzilabym kwiaty oberwać żeby już skupiła się na dojrzewaniu tych owoców które już są. Niedługo jesień i sezon na papryczki się skończy i i tak nie zdarzą dojrzeć. Jeśli są uprawiane w szklarni lub domu, może potrwa to tydzień-dwa dłużej:)

   Usuń
 2. Są kwiaty a na innych łodygach takie malutkie kuleczki które potem będą papryką

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Radziłabym więc oberwać kwiaty, żeby roslina już się nie przemęczała i skupiła się na owocach, ktore na krzaczku już są, bo mogą nie dojrzeć.

   Usuń
Nowsza Starsza

Wesprzyj moją pracę 👇

Od 10 lat tworzę całkowicie darmowe materiały dla ludzi takich jak ja - zainteresowanych dziwnymi roślinami użytkowymi i jadalnymi. Strona ta powstaje tylko dzięki pracy jednej osoby, sama piszę, fotografuję 📷, robię research, dbam o social media i grafikę. Postaw mi kawę na buycoffee.to