#reklama

Kawa - dalszy plan uprawy

Witam!
Dziś aktualizuje temat kawy, a więc:

1. Kawa z nasionka, którą udało mi się z sukcesem wysiać niestety szybko uschła. Spowodowane było to zaniedbaniem podczas mojej nieobecności.

2. Zakupiłam ostatnio sadzonkę kawy w "robalu", gdzie okazało się, iż w doniczce znajduje się kilka roślin. W planie mam ich rozsadzenie (i w sumie powstanie małej plantacji kawy:) ). Rośliny są młode, jeszcze mają liścienie, a niektóre jeszcze łupiny po nasionku.3. Około 2-3 lat temu dostałam kawę kupioną w supermarkecie, która już nie mieściła się na parapecie w bloku. Roślinka rośnie całkiem dobrze, niemniej źle znosi każdą zimę, podczas której zrzuca część liści. Kawa ta jest już dość wiekowa, ma około 90 centymetrów wysokości i powinna zakwitnąć już jakiś czas temu, ale prawdopodobnie zimowe warunki jej na to nie pozwalają. W tym roku dostała nową, większą doniczkę i mam zamiar zabrać się na nią na serio.
Cel dla tej rośliny - zakwitnięcie!


Mam nadzieję, że się uda:)

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza

Wesprzyj moją pracę 👇

Od 10 lat tworzę całkowicie darmowe materiały dla ludzi takich jak ja - zainteresowanych dziwnymi roślinami użytkowymi i jadalnymi. Strona ta powstaje tylko dzięki pracy jednej osoby, sama piszę, fotografuję 📷, robię research, dbam o social media i grafikę. Postaw mi kawę na buycoffee.to