#reklama

Aloesowy wrzesień 2017 - zapowiedź!

Dzień dobry!

W zeszłym roku nie miałam czasu (wyjazd na drugi koniec świata), przez co nie uruchomiłam aloesowego września 2016, jednak teraz mam zaszczyt zapowiedzieć drugą edycję tego wydarzenia na blogu i jednocześnie zebrać tutaj wszystkie informacje na temat aloesów i roślin blisko z nimi spokrewnionych. 

Także zapraszam do przeczytania tego podsumowania i zapowiedzi!


Co już jest - podsumowanie


Muszę przyznać, że o aloesach jest na Chlorofilowym Dzienniku chyba najwięcej artykułów. Bardzo lubię i cenię aloesy za ich atrakcyjny wygląd, małe wymagania i niekiedy właściwości użytkowe. Dlatego staram się Was zarazić miłością do tych sukulentów:)

Posiadam już całkiem sporą ich kolekcję (a także ich kuzynów - haworsji oraz gasterii), jednak nie wszystkie pojawiły się już na łamach tej strony. Do podsumowania załączyłam tylko te aloesy, które trafiły pod kategorię Opis i uprawa. Więcej artykułów znajdziecie pod tagiem Aloes.Oprócz tego pojawiło się kilka innych tekstów - recenzji, użytkowaniu aloesów czy relacji z podróży. Zapraszam do buszowania:)


Co będzie - zapowiedź na wrzesień 2017


W tym roku czas uzupełnić braki w powyższym spisie. Pojawią się dwa opisy aloesów - jeden użytkowy i jeden ozdobny. Jestem ciekawa czy ktoś zgadnie których aloesów może brakować, a pojawią się teraz:)

Oprócz tego pojawią się dwa posty dotyczące tematów około aloesowych. Nie chcę zdradzać dokładnie o czym będę pisać, ale związane to będzie z rozmnażaniem aloesów - generatywnym i wegetatywnym:)


A może Wy macie coś związanego z aloesami, o czym chcielibyście poczytać?:)
Justyna Sulisz

Prowadzę Chlorofilowy Dziennik od 2013 roku, a przez sześć lat mieszkałam w Chinach obserwując tamtejsze rośliny. Prywatnie jestem absolwentką Architektury Krajobrazu. Jednak to co najbardziej kocham to uprawa roślin tropikalnych! A już najlepsze rośliny to te, które można zjeść �� Na drugim miejscu znajduje się czytanie książek, fotografowanie roślin (oczywiście amatorsko) oraz podróżowanie.

1 Komentarze

  1. Też bardzo lubię aloesy, więc na bloga będę zaglądał zdecydowanie częściej (jestem tu nowy). Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza

Wesprzyj moją pracę 👇

Od 10 lat tworzę całkowicie darmowe materiały dla ludzi takich jak ja - zainteresowanych dziwnymi roślinami użytkowymi i jadalnymi. Strona ta powstaje tylko dzięki pracy jednej osoby, sama piszę, fotografuję 📷, robię research, dbam o social media i grafikę. Postaw mi kawę na buycoffee.to